mittetoksiline sõlmeline struuma 25.07.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin teie juures Tartus uuringutel, ja teie panite mulle sellise diagnoosi. soovituseks oli, et peaksin minema tulevikus operatsioonile. Nüüd kui ma viimati teie juures käisin on möödunud mitmeid aastaid. Minu suureks sooviks oleks tulla Teie vastuvõtule, kuidas on see võimalik.
Elan Tartumaal.
Hormoonid nagu ma aru sain on korras, kuid hirmu tekkitab see, et kui minna operatsioonile siis kas peale oppi peab hakkma tablette võtma. Olen kuulnud arvamust, et see on nii, kuna siis olevat kalduvus alatalitlusele.
Tervitustega Maire

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sõlmelise struuma korral on lõikus vajalik, kui kilpnääre on oluliselt suurenenud (maht üle 50ml) ja/või avaldab mehhaanilist survet teistele organitele (hingetoru, söögitoru jne.)
Tõenäoliselt oleks vaja tulla vastuvõtule ja siis lõikusevajadust uuesti kaaluda.
Võtan vastu SA PER Mustamäe Haiglas, Sütiste 19, Tallinnas.
Soovitan aeg kinni panna registratuuri telefonil 6971049 septembriks või oktoobriks (augustis olen puhkusel). Vastuvõtule pääseb perearsti saatekirjaga. See, et elate Tartumaal, pole takistuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.