kehakaal 25.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere .Olen 20a neiu pikkust nii 168cm aga kehakaal 77kg,mis teeb mulle muret.see hakas tõusma kui alustasin pillide võtmist mis oli 3a tagasi,alguses nagu ei märganud aga siis kui märkasin siis ei julgenud nende võtmist pooleli jätta.2a tarbisin Logestit,mille järgi tõusis kehakaal 15kg aegamööda.Läksin nii kaalujälgijasse kui ka lünfimasaasi kuid tselluliiti tuli aina juurde kusjuures käisin ka trennis .naistearst soovitas siis marki vahetada läksin üle Janine peale mille tulemusel lisandus veel 6kg.nüüd ma siis olengi selline .kaalujälgides langes see vaid kuupuhastuse ajal seega järeldasin et asi on nendes.kuid nüüd kui olen need tabletid kõrvale jätnud ei lange see kaal veel kuhugi toitun endiselt see tähendab korralikult ei liialda magusa ega rasvaga.Asi tundub lootusetuna ,kintse ja tagumist poolt kaunistavad jubedad venitusarmid mis jäävad eluks .Perearst tegi proovi nii et veri ja kilpnaare pidid korras olema.Olen nüüd mõelnud nendele tablettidele millest kirjutasite maksumus1000.Kuhu peaksin ma pöörduma .või mis teie asjast arvate
Niiväga tahaks vana keha taagsi kuid kuidas
Ettetänades Baksuke
Jään teie vastust ootama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ärge meelt heitke. Endise kehakaalu taastamiseks on kõik võimalused olemas, kuid kuu ajaga see ei toimu. Soovite ju kaalus kaotada u. 20kg, seega läheb Teil selle eesmärgi saavutamiseks mitte vähem kui 1,5-2 aastat. Tõenäoliselt beebipillid Teile tõesti ei sobi ja tuleb leida muu viis rasedusest hoidumiseks. Hankige ujulapääse paariks õhtuks nädalas või minge aeroobikatrenni (2-3 korda nädalas 1 tund korraga). Trennivabadel õhtutel 30min jooksu või jalgrattasõitu. Toitumist jätkake kaalujälgijate põhimõtetest lähtudes, ühiskaalumistest ja koosolekutest ei pruugi Te osa võtta. Esimese paari kuu jooksul võib olla abivahendiks reduktiil, mille võib välja kirjutada perearst. Pidage aga meeles, et ilma dieedi ja sportimiseta on need 1000 krooni sama hästi kui maha visatud (kui mõni kilo kaobki, tuleb see peale ravi lõppu kohe tagasi).
Seega, Baksuke, võtke ennast lihtsalt kätte! Inimene saavutab kõik, mida ta tõeliselt tahab. Ka tagasilöögid ei jää tulemata, kuid kõva tahtmine aitab neist üle saada. Kui suudate oma kaalu valitseda, lisab see enesekindlust ka muudes ettevõtmistes. Teie vanuses ja korras tervisega pole karta midagi!
Jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.