kilpnäärme ületalitlus ja solaarium 12.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kui tavalise päikese käes päevitamine on aktiivse kilpnäärme puhul täiesti vastunäidustatud, siis siit küsimus - kas 10-minutilised seansid solaariumis u. paar korda kuus on ka keelatud?

Ette tänades,

Kristin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sarnaselt päevitamisele rannas on kilpnäärme ületalitluse korral vastunäidustatud ka solaarium. Kui tervis paraneb ja hormoonid korda saavad jõuate ka päikest võtta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.