kilpnäärmest 10.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et 4a tagasi käisin endokrinoloogi juures, kes torkas mulle suure süstla kõrri ja analüüsidest selgus, et mul nagu on kilpnääre haige, aga ravi mulle ei kirjutatud. See noor naisarst palus, et aasta pärast tagasi tuleksin. Sellest on nüüd mitu aastat möödas ja peaksin nüüd uuesti minema, sest tunnen pidevat väsimust, tahan palju magada, väga tugevad tujumuutused, olen muutunud väga närviliseks. Kas need on kilpnäärme tunnused? Tunnen ka kägistamistunnet vahest väga. Mind huvitab ka veel see, et kui mul oli kilpnääre haige, miks siis varem mulle ravi ei kirjutatud, kas algstaadiumis kilpnääret ei ravita? Ise olen 25a.
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on Teil kilpnäärmes sõlmelised muutused ja nõelaga võeti rakumaterjali pahaloomulise kasvaja välistamiseks. Tõenäoliselt analüüsis viiteid pahaloomulisusele ei leidunud ja jäite lihtsalt jälgimisele. Sellist ravi, mis kilpnäärmest sõlmed kõrvaldaks, pole veel leiutatud.
Kui nüüd tunnete survetunnet kõris, on võimalik, et sõlmed kilpnäärmes on võrreldes 4 aasta taguse ajaga suurenenud. Tujukus ja väsimus ei ole kilpnäärmehaiguse tunnused. Pöörduge oma murega perearstile, kes korraldab kilpnäärme ultraheliuuringu ja igaks juhuks teeb ka hormoonanalüüsi. Kui vaja, suunab ta Teid edasi endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.