higistan pööraselt 19.04.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, soovitati Teie poole pöörduda mul oma murega, ehk oskate aidata või suunata mind.
Mul on nimelt väga suur mure.Olen 25. aastane naisterahvas ja ma higistan nagu vana kasimata mees.Pole mingit vahendit veel leidnud, mis veidigi aitaks.Ei aerosool-, pulk-, kreem- ega kristalldeodorandid ei aita absoluutselt.Kaenlaalustest voolab vett lausa ojadena, riided rikutud ja värskus kadunud esimese poole tunniga.Kui paberit kaenla alla topin, niiskub see paari minutiga. Jalad on teine valupunkt, aga neile aitavad vähemalt korralikud jalatsid ja deodorandid.Endalgi jube nende haisude sees elada, mis veel teistel olla võib.Kuhu (millise arsti poole nt) peaks pöörduma või mida ometi tegema, kas selle vastu on ravi ja kui siis milline?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Raske vastata. Rohke higistamine ei ole otseselt ühegi endokriinhaiguse tunnusmärk. Igaks juhuks võiks siiski soovitada perearstiga oma muret jagada ja ka kilpnäärmehormoone kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.