Progesteroon 18.04.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mure - progesterooni analüüs, mis osutus 5 korda üle normi olevaks, kui nüüd olen ikka kõigest õigesti aru saanud. Tegin selle tsükli 22. päeval ja näit oli 118. Referentsvahemikuks selles faasis öeldi mulle 3 - 21 (?). Ja laborist pakuti, et küllap olete rase. Aga ei ole (HcG uriinist nädal enne testi ja päev pärast). Hormoone ega ravimeid ma ei tarvita. Palun andke nõu, kas tsükli 3-5 päeval peaksin lisaks teistele hormoonidele (tahan nüüd kindlasti kõik analüüsid teha sellise näitaja peale!) tegema uuesti ka progesterooni? Millised hormoonanalüüsid teha ja millistel teistel hormoonidel võib olla seos progesterooniga? Kas oskate palun öelda, millega võib olla tegu - millest see näitaja niimoodi "üles viskab"? Higistan hooti kõvasti (käed-jalad) ja igasuguse arusaadava põhjuseta, uimasus oli vahepeal suur, kaalus justkui olen kaotanud. Kilpnäärmenäitaja TSH oli normi piires. Kas on Tallinnas sellisele probleemile spetsialiseerunud endokrinoloogi või võib pöörduda "tavalise" endokrinoloogi poole?

Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui nüüd tsükli I faasis hormoonuuringut teete, võtke tõepoolest ka progesterooni näitaja. Lisaks sellele östrigeen, FSH, LH, SHBG, prolaktiin ja testosteroon.
Esialgu küll midagi hullu ei oska arvata. Edaspidisteks uuringuteks pöörduge koos hormoonanalüüside vastustega dr. Ülle Jakovlevi poole Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus või dr. Maire Lubi poole Tartu Ülikooli Kliinikumi Konsultatiivses Polikliinikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.