Kas põhjust pabistada? 15.04.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juhusliku vereanalüüsiga (veenist) avastas perearst, et veresuhkru tase oli 5,5 ja määras korduanalüüsi, mis tehti kohe, peale 2-3 tundi söömist. Siis oli näit 5,2. Ja siis määrati, et kuu aja pärast teeksin uue analüüsi. Käisin seda tegemas, perearsti näinud veel pole, aga tean, et näit oli 5,9. Hommikul ei söönud, aga õhtul kella 19 ajal sai söödud viinamarju, joodud magusat mahla ja köhasiirupit ka hiljem võetud. Suguvõsas suhkruhaigeid pole ja rase ma ka pole. Mida arvata?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mitte ükski Teie veresuhkru näitudest ei ole nii kõrge, et diagnoosida suhkurtõbe. Veresuhkur 5,5 ja 5,9 mmol/l võetuna veenist (venoosne plasma) on täiesti normaalsed väärtused. Venoosse plasma suhkrusisaldus on tühja kõhuga veidi kõrgem kui kapillaarveres, kus norm on 3,3-5,5 mmol/l.
Põhjust pabistada ei näe.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.