Kaaluindeks 04.04.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Sooviksin teada saada, kui tõsiselt tasub suhtuda kaaluindeksisse? Olen 1,67 pikk ja kaalun 52 kg. Selliste näitude järgi tuleb mu kaaluindeks veidi üle 18-ne ehk siis alakaalulisus! Kuid välja ma küll alakaalulisena ei näe, pigem olen just mures tselluliidiga, mis iga aastaga mu jalgadel ja kätel järjest koledamaks muutub. Kas madal kaaluindeks võib olla seotud kuidagi näiteks väikese kondikavaga või tuleb seda võtta ainuõigena???
Ettetänades vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kehamassiindeksi ülesanne on võimaldada kiirelt ja mugavalt hinnata patsiendi kaalu vastavust tervislikele standarditele. See ei ole absoluutne näitaja. Me ei kasuta seda näitajat laste ja noorukite puhul. Arvesse on kaaluindeksi puhul jäetud võtmata ka patsiendi kehaehituse iseärasused (kas on tegemist asteeniku või hüpersteenikuga s.t. kõhetu või püknilise kehaehitusega). Kui KMI jääb veidi alla normi, olete pikk ja sale ja muidu on tervis korras, pole tarvis madala kaalu pärast muret tunda.
Tselluliidi esinemine ja vanus selle tekkimisel ei ole sugugi otseses sõltuvuses kehakaalust. Tselluliit tabab ka saledaid. Siin on tegemist päriliku eelsoodumusega, ebatervisliku toitumise ja vähese liikumisega. Teie puhul kaalus alla võtmine tselluliiti ei kaota.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.