antibeebipillid ja kilpnääre 30.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus selline, et kasutasin 4 aastat antbeebipille, vahetasin neid 3 korda, sest tundsin ennast kogu aeg halvasti - peavalud, kaalutõus, vedelikupeetus jne. siis aasta ei võtnud midagi ja nüüd diagnoositi mul kilpnäärme ületalitus. Kas hormoontabletid võivad mõjutada kilpnäärme tegevust?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Antibeebipillidel ja kilpnäärme ületalitlusel seos puudub. Võite pille edasi kasutada ka nüüd, kui ravite ületalitlust. Nimelt pole kilpnäärme ületalitlus takistuseks rasestumisele. Samas on raseduse ajal ravi jätkamine seotud kitsendustega. Seega enne pere juurdekasvu planeerimist tuleks tervis korda saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.