kaalus juurde rasvata 17.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olete kõrgelt haritud ja kindlasti oskate vastata - kuidas on võimalik 2 aastaga võtta kaalus juurde 40 kg rasva-ja süsivesikutevaba dieedi juures? olen kontrollitud tasulise endokrinoloogi juures, kes ei leidnud ühtegi viga ja laiutas käsi, kirjutas välja TRIFAS 10??? Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Oma kõrge harituse juures ei suuda ma küll ette kujutada, kuidas keegi suudab elus püsida 2 aastat rasvu ja süsivesikuid tarvitamata. Sellina toitumine viib surmale juba vähemalt poole aastaga. Kui organism ei saa piisavalt energiat toidust, hakkab ta lammutama omaenese kudesid. Tekivad mürgised laguproduktid. Kaalulangetamisel sellisest dieedist küll kasu ei ole. Sellega võib üksnes oma tervise (eelkõige maksa- ja neerutalitluse) pöördumatult rikkuda. Võib-olla on midagi sellist juba juhtunudki!? Eraarst kirjutas Teile välja diureetikumi (Trifas on nn.veeväljaajaja). Kas see tähendab, et Teil on probleeme tursetega?
Toituda tuleb tervislikult, nii rasvu, süsivesikuid kui valke peab toit sisaldama piisaval määral ja õiges vahekorras. Kui kahe aastaga on jurde võetud 40kg, tuleks eelkõige oma tervist kontrolliga kõige laiemas mõttes, ehk on selle kaaluiibe taga siiski mingi tõbi peidus (selleks pöörduda perearsti või sisearsti poole). Kui viga ei leita, tuleb oma toitumis- ja elureziimis põhjalik revisjon teha, õigete toitumisharjumuste omandamiseks kasvõi mõneks ajaks kaalujälgijatega liituda. Ja kindlasti võimete piirides liikumist harrastada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.