kilpnäärne antikehad ja rasedus 05.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on diagnoositud autoimmuunne türeoidiit, selle baasil kilpnäärme alatalitus, kasutan L-Thyroxini 100 mg päevas, kilpnäärme hormoonid (T4, T3) ja ka TSH olid normis. Kuid arst ütles, et antikehade tiiter on väga kõrge. Paar nädalat tagasi tekkis mul 7. rasedusnädalal peetunud rasedus (5.nädalal oli kooriongonadotropiin 109, ja siis langes 7.nädala alguseks järsku 2-le), kas kilpnäärme antikehade kõrge tiiter võib olla kuidagi sellise olukorra põhjustajaks? Kuidas üldse need antikehad (juhul kui kilpnäärme hormoonid on kompenseeritud) mõjuvad raseduse kulule? Kas antikehade hulka on kuidagi võimalik vähendada?
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Antikehade hulka ei ole võimalik mõjutada. Kilpnäärme antikehade kõrge tiiter ei tohiks hormoonide normaalse taseme puhul küll kuidagi raseduse katkemist soodustada. Tõenäoliselt oli tegemist muude põhjustega.
Suuri patsientide hulki uurides on küll leitud, et kõrge antikehade tiitriga naistel esineb veidi sagedamini iseeneslikke aborte, kuid mingit põhjust selleks pole suudetud välja pakkuda.
Pidage günekoloogiga veelkord nõu. Kui olete terve, õnnestub uus katse kindlasti!
Jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.