maks 25.02.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 aastane (naine)käisin umbes aasta tagasi endokrinoloogi vastuvötul,et teha yldine tervisekontroll.Tulemuseks buliimia,( pole kunagi oksendanud,aga tarvitasin mingi periood lahtisteid,umbes paar kuud,söömishäired aga kuskil 5 aastat)proovid nagu olid korras,aga doktor mainis,et maksa amylaas on natuke liiga körge....mingit ravi ei saanud.Pidevalt on halb olla,selline tunne,et nagu midagi ei seediks vöi nagu oleks mingi myrgitus organismis,eriti peale restoranides söömist,samuti peale toore sibula ja marineeritud asjade söömist,pluss veel kohutav joogijanu(veresuhkus on normis ja ei ole ylekaalus),samuti tekib nahale pidevalt juurde pigmentsynnimärke,möned nahapinnast körgemad,möned tasapinnalised.Kas see köik vöib olla kuidagi maksa amylaasiga seotud,olen kuskilt kuulnud nn.maksaplekkidest(kas need vöivadki olla nahale ilmunud pigmentmoodustised).Kas seda maksaamylaasi on yldse vöimalik tagasi normi piiridesse saada ja mis selleks teha tuleks?
Ette tänades,Anneli

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie poolt kirjeldatud nähtusid ei oska seostada ühegi endokriinhaigusega. Ka buliimia pole endokriinhaigus. See on söömishäire, mille ravi kuulub psühhiaatri valdkonda.
Teie puhul soovitaksin pöörduda kõigepealt perearstile ja määrata uuesti seedetrakti talitlust kajastavad biokeemilised analüüsid (transaminaasid, amülaas, leelisfosfataas, GGT jne.) vajadusel suunab perearst Teid gastroenteroloogi (mao-soolearsti) vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.