kas on võimalik et kilpnääre haige 17.02.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 24 aastat vana ja käisin aasta tagasi arstil ja siis tehti ultraheli ja proove kah.Erilist midad ei leitud,ainult et võiks ikke edaspidi kah seal kontrollimas käia. Mind aga huvitab just see et millest on kaalutõus,juuksed tuleb kohutavalt peast,terve elamine neid täis,kael nagu tundub kahh veidi jäme,higistamine eriti öösel(päeval kah,aga mitte alati) olen muidu 170 pikk ja 82 kg
söömises ei tohiks kah asi olla,toitun tervislikult ja liigutan end samuti.
ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui aasta tagasi olid proovid ja ultraheli korras, ei tahaks küll kaalutõusu, higistamist ja juuste väljalangemist kilpnäärmega seostada. Kui kaalutõus võiks rääkida alatalitluse poolt, siis higistamine on pigem ületalitluse sümptom.
Kokkuvõttes arvan, et pole ei seda ega teist.
Kui arst arvas, et kilpnääret võiks aeg-ajalt kontrollida, võiks seda siiski 1-2 aastase intervalliga teha, kuid Teie probleemide põhjus pole kilpnäärmes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.