Mürgine kilpnääre 12.02.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 26 aastane naine ja 5 kuud tagasi diagnoositi mul mürgine kilpnääre. Praegu võtan Merkozolili tablette, kuid arst arvas, et võiks proovida radiojoodravi. Kas selle ravi ajal peab olema haiglas? Küsin sellepärast, et mul on 1.a 8 kuune laps.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Radiojoodravi tehakse ambulatoorselt nii Tartus Ülikooli Kliinikumis kui Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaiglas. Oleneb ka raviannuse suurusest, kuid paar päeva peale radiojoodravi pole soovitav väikelast sülle võtta ega temaga ühes voodis magada. Kui tõepoolest selle ravimeetodi kasuks otsustatakse, tehakse Teile ka põhjalik instrueerimine.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.