SÕLMELINE KILPNÄÄRE 30.01.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

MUL AVASTATI 2 A.TAGASI KILPNÄÄRMES SÕLMED.KÕIGE SUUREM SÕLM ON UMBES 1,5 CM.FUNKTSIOON ON KORRAS.KÄIN 1 KORD AASTAS KONTROLLIS.KAS NEED SÕLMED VÕIVAD MUUTUDA VÄHIKS.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
100%-list garantiid anda ei saa keegi. Kilpnäärmevähk on siiski väga harv haigus ja olukorda, kus healoomuline sõlm muutub pahaloomuliseks, tuleb ette veelgi harvem.
Kui käite edaspidigi 1-2 aastase intervalliga kontrollis, saab ka halvimal juhul muutustele õigeaegselt jälile. Kilpnäärmevähk on vähivorm, mida tänapäeval tulemuslikult ravitakse ja mis eluiga oluliselt ei lühenda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.