kõri väsimus tunne 08.12.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere.palun öelge millest tekib kõri väsimus tunne.pool aastat tagasi uuriti kilpnääret ja kõik oli parimas korras.öeldi ainult,et mingi ava või pilu on väga kitsas.ma täpset sõnastust ei tea.toidu neelamisel probleeme pole,küll aga sülje neelamiseks,mida pean justkui ettevalmistades tegema.veel ei talu ma kõri ümber olevaid esemeid.hakkab ahistama .palju kõneldes väsib või läheb karedaks hääl.miski nagu kuditaks kurku.natuke pelgan arstile jälle kurta,sest proovid näitasid probleemi puudumist.kuhu soovitate teie pöörduda selliste ilmingutega.tänan teid.olen 36.a. naine.olen veel täheldand,et mu kõkisõlm on justkui suuremaks läinud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui pool aastat tagasi tehtud kilpnäärmeuuringud olid korras, on nad korras tõenäoliselt ka praegu. Igaks juhuks võiks pöörduda oma vaevustega ka nina-kurgu-kõrvaarsti poole. Kui ka seal põhjust ei leita, on tõenäoliselt tegemist psühhosomaatilise häirega ja abi saab hoopiski psühhiaatrilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.