tugev higistamine uinumisel 04.11.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere

olen mures oma väikese (9- aastase) venna pärast. nimelt iga kord magama jäädes hakkab ta väga tugevalt higistama. mõne aja pärast see möödub ja edasi on kõik normaalne. kas sellisel häirel võib olla mingi endokrinoloogiline põhjus ja mida me peaksime tegema, et sest üle saada? see ei häiri otseselt aga kardan, et võibolla annab see märku mingist suuremast probleemist, millele ei oska tähelepanu pöörata.

vanem vend

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska higistamist uinumisel küll mingi hormonaalse häirega seostada.
Kui mure vaevab, pöörduge sellega perearsti poole. Kui perearsti vastus ei rahulda, küsige nõu lastearstilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.