Endokrinoloogilised probleemid. 04.04.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

vasakus sagaras 3,9cm isoehogeenne koeline sõlm,makrolubistused TR4.Paremas sagaras kaks 1,3 ja 1,1 cm isoehogeenset sõlme makrolubistus.Paremas sagaras veel7mm tsüstjaid sõlmi.Parem sagar 1,6,1,5,4,9cm maht 6,1 ml.Vasak sagar 2,2,2,1,5,8cm maht 14 ml .Kokkuvõte-sõlmeline mittetoksiline struuma.Kas see võib tekitada magades higistamist ja raskusi neelamisel.Kas soovitate operatsiooni.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ultraheliuuringul on Teie kilpnäärme kogumaht 20,1ml. See on minimaalne suurenemine (naistel norm kuni 18ml) ja kilpnääre ei saa olla Teil esinevate neelamishäirete põhjuseks. Kindlasti tuleks teha kilpnäärme vasaku sagara sõlme pennõelabiopsia, et välistada pahaloomuline kasvaja. Kui pahaloomulisust ei leita, siis ma lõikust ei soovita. Kui selgub pahaloomulisus, on operatsioon vältimatu.
Kilpnääre saab põhjustada suurenenud higistamist ainult ületalitluse korral. Talitluse uurimiseks peaks tegema vereproovi - kilpnäärme hormoonanalüüsi. Kui hormoonid on korras, pole kilpnääre magades tekkivas higistamises süüdi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.