Kas on võimalik teada saada, kas hormoonid on sassis? 19.06.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28 a, ühe lapse ema ja peale seda kui avastati endometrioos ja sain hormoonravi, olen hädas olnus kehakaalu tõusuga, ärevusega, allergiad ( shokolaad/kakao) ja laktoositalumatusega. 2016 sain ravi ja 3-4 kuuga tuli juurde 10 kg ja kõik muu jama, mida varem ei olnud. Günekoloogi paludes, lõpetasime ravi ja tänu sellele ravile oli ka uued endometrioosi kolded tagasi ja oli teinegi lap. vaja teha.
Enam ravi peale ei pandud, sain olla paremini.
Mida enam korda pole saanud on kehakaal, mis tõusis edasi ja ka allergiad pole kadunud ega ka talumatused. Need on ka hullemad kui algselt!
2018 õnnestus mul rasedaks jääda ja ka sünnitada ja vot siis hakkas kaal langema ja ei olnud nagu talumatusi ja allergiad. Selle eest oli raske rasedus ( palju oksendamist ja madal rauatase jne). Peale sünnitust sain kohe aru, et on endiselt paigast aga küll lâheb paika aega vaja lihtsalt hormoonidel taastuda. Umbes 4 kuud pärast sünnitust hakkasin võtma minipille ja kõik läks tuksi. Tohutu ärevus, kõht lahti ( laktoos), allergia oli ka endiselt alles, kaal hakkas tõusma.. Ja ma mainin ära, et ma ennem neid jamasid oskasin alati ja sain ka kaalu kontrolli alla, tean kuidas ja mis on tervislik toitumine ja ka liikumine.
Varsti laps 2 aastane ja mina ei saa kaalust alla . Tee mis tahad. Tunnen ise, et miskit on paigast, seda nâitab ka nahk. Kintsud ja reied on punnilised ja ka käed.
Sain ka nuvaringi proovida, vot selles oli miskit, mis pani mul kohe kaalu liikuma ja söögiisu polnud, aga näonahk läks kohe tuksi ja pidevalt oli paha ja ärevushood tulid peale. Ei sobinud kahjuks.

Ei oska enam midagi peale hakata.
Kilpnääre on korras.

Sai pikk jutt aga ehk oskate suunata, ei ole ju võimalik, et üldse abi ei saa ?

Tänud ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Küsimus juba vastatud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.