Kas minuga on midagi lahti? 15.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kogenud järgnevaid sümptomeid:

Peavalu, lihase valud ( kätel ja jalgadel) , silma valu, kaela valu, rinna ja kõhuvalu, sõrme valu. Olen kogenud samuti ka juba pikka aega lihaste tõmbluseid ( kõikjal üle oma kehas, ehk kätel, jalgadel, seljal, nõos, kaelal, õlgadel jne). Valu templis ( inglise keeles Temples). Õhtuti mul hakkab keha sügelema ja tunne nagu nõelaga keegi torkaks mind kuigi pean korralikku hügieeni. Ükskord oli ka õla ja rangluu valu.

Viimasel ajal on mul hakkab halb peale sõõmist ja selle pärast ei söö palju ja mul on hakanud tekkima naeruhood või hetked kus ma ei tunne iseennast ära. Nagu ma oleksin keegi teine ( inglise keeles personality change).

Mul ei ole mitte millegi vastu allergia ja olen tervislik.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan väga kõikidest nendest vaevustest oma perearstiga rääkida. Vaevused ei ole iseloomulikud endokriinhaigusele, kuid üldine tervisekontroll tuleks ära teha ja siis vajadusel edasi uurida. Olete vanuses, kus lapseiga on seljataga ja mõnedki täiskasvanuea kroonilised haigused võivad ilmestuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.