Stressihormoon 10.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas Duphastoni kasutamine võib muuta kortisooli näidu ebatäpseks?
Milline võib olla põhjus, et 23.00 vereproovis kortisool on üle normi ja hommikune kella 6.00 näit jääb normi vahemikku ja järgmisel hommikul 1mg deksametasooni testiga see suprimeerus.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, võib küll. Kui supressioontest andis normitulemuse, on hüperkortisoleemia siiski väga ebatõenäoline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.