kilpnääre ja vererõhk/pulss 06.04.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas kilpnäärme alatalitus võib põhjustada kõrgenenud vererõhku?
Klipnäärme näit 5.52. Kas ise saab ka midagi oma igapäeva elus kilpnäärme heaks teha?
Vererõhk kõigub, alumine näit püsib enamasti kõrge. Viimased mõõtmised: 150/94, 135/96. Samas ka pulss kiire, rahulikus olekus tuleb alati 100 kanti. Olen püüdnud mitte kohvi juua ja asendanud selle kummeliteega, lisaks veiste südamerohi, aga ei ole kuu aja jooksul normaliseerunud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitlus aeglustab südame tööd, ka vererõhku alatalitlus tavaliselt ei tõsta. TSH 5,52 mIU/l ei näita ka veel olulist alatalitlust - viitab pigem vajadusele teha kilpnäärmeuuringud. Selleks soovitan pöörduda oma perearsti poole. Võimalik on krooniline autoimmuunne kilpnäärmehaigus, mis on pärilik riskiseisund ja viitab vajadusele edaspidi kilpnäärme talitlust regulaarselt kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.