Mis minuga toimub? 27.03.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
käisin perearstil analüüse andmas, kuna jõuetus, väsimus, Käte kondid valutavad, kopsus justkui tulitab ja köhatab. Tulid kilpnäärme analüüsid Türeoglobiin oli 185 ja t3 7.58 ja t4 24.26
Olen imetav kolme lapse ema ja hullumas kui juba kaks päeva perearsti keskusel öldakse, et analüüsid korras ära ja peate saama saatekirja Endokrinoloogi juurde. Ma olen väga mures, et mul on miskit halba.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Miskit halba ei ole. Suure tõenäosusega autoimmuunne kilpnäärmehaigus ja vähene kilpnäärme ületalitlus (kahjuks ei tea Teile analüüse teinud labori T3 ja T4, või hoopis FT3 ja FT4 normivahemikke). Hetkel on endokrinoloogi juurde pääsemine raskendatud, kuna koroonaepideemia tõttu on plaaniline töö peatatud ja endokrinoloogid teevad öövalveid ja ravivad koroonapatsiente. Ka erakliinikutes on töö peatatud. Perearst võiks teha endokrinoloogile e-konsultatsiooni ja Teie diagnoosi ja ravi osas nõu küsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.