Kilpnääre ületalitus 02.03.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
vereanalüüs TSH alla 0,01 fT4 46,4
esimest korda ületalitus oli 2003a. siis 2005a - peale sünnitust, siis 2015a- peale sünnitust. Iga kord tablettravi ning 2015 tehti UV uuring, mingit sõlme ei leitnud kilpnäär ei ole suurenenud.
Praegu tablettravi - tyrosooliga- kuid arst soovitab RADIOJOODRAVI. Kas on see tõesti vajalik?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa ma kuidagi Teie kirjas toodud nappide andmete põhjal radiojoodravi vajalikkuse või mittevajalikkuse üle otsustada. Kindlasti räägib radiojoodravi kasuks haiguse korduv ägenemine - tõenäoliselt võib uusi ägenemisi oodata ka tulevikus. Kas kilpnääre on suur või väike? Kas silmakahjustust esineb? Kas on esinenud südamerütmihäireid? Kuidas talute suukaudseid ravimeid? jne. jne. jne. Kõik need ja paljud teised nüansid kallutavad otsust radikaalse ravi kasuks või kahjuks. Püüdke asja oma raviarstiga põhjalikult arutada. Vastu patsiendi tahtmist ei tehta kindlasti mingisugust ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.