kilpnäärme hormoon analüüs 18.11.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

kas üldvereproov näitab kilpnääre hormonaalset tasakaalu?või tehakse seda eraldi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Üldvereproov (kui selle all mõelda kliinilist verd ja biokeemiat) kilpnäärme talitluse kohta informatsiooni ei anna. Tuleb teha spetsiaalne hormoonanalüüs. Siiski võib Teie puhul oletada, et põhjus pole tõenäoliselt kilpnäärmes. Nimelt põhjustab alatalitlus kaalutõusu, kuid vähendab higistamist ja muudab naha kuivaks. Ületalitlus suurendab higistamist, kuid põhjustab enamasti kaalu langust. Liighigistamine koos kehakaalu suurenemisega kilpnäärmehaigusele iseloomulik ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.