Stress ja kõrge veresuhkur 09.10.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas tugev stress võib mõjutada veresuhkru taset? Juba pikemat aega on veresuhkur hommikul tühja kõhuga mõõtes mitu pügalat kõrgem, kui olla tohiks. Stressiallikas ei ole samuti kuhugi kadunud ega vähenenud. Stressiallikaks on suur probleem lähedase tervisega.
Ei ole diagnoositud suhkruhaige ja soovin teada, kas peaksin pöörduma arsti poole suhkruhaiguse uurimiseks ning ravi määramiseks või peaks lootma ja ootama stressitekitavate probleemide lahenemist ja seoses sellega normaliseerub suhkru tase iseenesest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda perearsti poole. Liigkõrge veresuhkur on igal juhul tervisele kahjulik, olgu selle põhjus mistahes. Kui veresuhkru tõus veel suhkurtõve diagnoosimise kriteeriume ei täida, annab perearst dieedi ja elustiili soovitusi. Pigem arvan, et veresuhkru taseme tõus ei kao ka stressitekitavate probleemide lahenemisel ja kui kaobki, on alati võimalik ravi katkestada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.