Kilpnäärme näidud raseduse ajal 02.10.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 8 kuud rase. Kilpnäärme näidud 23.09 S-TSH 6,39, 23.07-S-TSH 3,07, 25.04.2019-S-TSH 3,87, 25.03.2019 S-TSH 4,79. Hakkasin umbes maist võtma muidu võetud 125 asemel doosi 150, kuid kuna nüüd näit 6,39 ja määrati 175 ja sain teada, et oleksin varem pidanud juba doosi suurendama( kuid ämmaemanda vaatas selle järgi,et kuni 4 ok, kuid arsti juures käies sain teada et peaks ikkagi näit 1-2 vahel olema)), kuid nüüd muretsen, et kas selline kõikumine ja ikkagi näit on kõrgem olnud võis kahjustada loodet ning tema arengut? Nüüd küll tuleb suurem doos aga kuidas see mõjutada võis ikkagi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suure tõenäosusega ei mõjutanud minimaalne aladoseering loote arengut kuidagi. Peale 12. rasedusnädalat on lootel ka juba oma kilpnääre ja minimaalse alaannustamise puhul pole loote arenguhäireid täheldatud.
Ärge muretsege, suure tõenäosusega on kõik siiski korras.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.