Minu pikkus 30.09.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, ma olen, siis 14 aastane ja olen 171 cm pikk ja tarvitan tihti alkohooli ja tubakatooteid. Kas minu pikkus on normaalne vanuse kohta? Minu paar klassivenda on juba 180+ cm pikkad ja mõned veel 175-180.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ega alkohol ja tubakatooted kasvule hästi ei mõju. Pigem võiks ikka spordiga tegeleda.
Kui soovite aimdust saada, kui pikaks on lootust kasvada, soovitan vaadata oma vanemaid - nii isa kui ema ja nii isa- kui emapoolseid onusid-tädisid. Enamasti on poistel kiire kasvu periood 15-17-aastaselt kooskõlas sugulise küpsemisega. Nii et lootust veel tublisti kasvada peaks olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.