Endometrioos? 16.09.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Oskate äkki aidata. Vaevlen aasta algusest saati kõhu- ja alaseljavaluga( paremal pool)mis kiirgab ka paremasse jalga ning vahest lööb kõhu lahti,ning valuhoog tuleb ka tavaliselt peale seksi.
Mul on ka tsüklihäired. Olles kasutanud beebipille ligi 5 aastat, lõpetasin pillide kasutamise 2018 mai. 2018 mai- september käisid päevad ilusti. Alates 2018 oktoober- november päevad enam ei tulnud.
Ise lugesin sellise haiguse kohta nagu endometrioos ning tundsin ennast selles ära. Terve elu olnud väga valulikud päevad ( käinud mitmeid kordi emos, minestanud , oksendanud ning puudunud töölt selle pârast) lihtsam oli nendel aastatel kui võtaib beebipille kuid valulikud ikka.
Günekoloog ütles et ta endometrioosi koldeid ei näinud ja et endometrioosiga on valud ainult päevade ajal. See aasta on mul aga valud täitsa suvalistel päevadel ja peaaegu iga päev. Kuna me perearstiga koos juba nii palju uurinud ja pole midagi leidnud siis ma ei tea mis edasi teha,on teil äkki mõtteid mida veel kontrollida võiks lasta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See küsimus on tulnud valel aadressil, küsimus on günekoloogile. Endometrioosi diagnoosimise ja ravimisega tegeleb günekoloog. Kõhu- ja alaseljavalud ei viita endokriinhaigusele. Tsüklihäiretel võib olla väga palju erinevaid põhjusi. Kahtluse korral võib perearst kontrollida kilpnäärme talitlust ja prolaktiini taset.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.