Kilpnäärme maht 29.07.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin ultraheli üldkontrollis ja mind huvitaks vastus mille sain.
Kilpnäärme struktuur on ebaühtlane,mahuline ja kergelt hüperehhogeenne.Mõlemas sagaras väiksed sõlmekesed kuni 6mm ,aga kilpnäärme kontuurid siledad.Kaela piirkonnas patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi ei edasta,Mõõdud on siis:
parema sagara mõõtmed ~58*26*26 mm (vol.~20,3 cm3 ).
vasaku sagara mõõtmed ~55*23*22mm(vol~14,9cm3)
Istmus~7 mm. ja TSH näit oli 1,75
Sooviksin veel teada saada kas peaksin minema endokrinoloogi
juurde täiendavatele uuringutele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnääre on mõõdukalt suurenenud - kogumaht 35,2ml (norm naistel kuni 18ml). Samas ei ole ultraheliuuringul näha punkteerimist vajavaid suuremaid sõlmi ja TSH alusel on kilpnäärme talitlus korras.
Te ei pea endokrinoloogi juurde täiendavatele uuringutele minema, võite rahuliku südamega olla jälgimisel perearsti juures. Edaspidi võiks kilpnäärme ultraheliuuringuid korrata ca 3 astase intervalliga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.