Kilpnäärme ületalitlus ja rasestumine 26.07.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen aastaid elanud kilpnäärme alatalitlusega ja vastavat ravimit võtnud. 6 kuud peale sünnitust hakkas ületalitluse poole kiskuma. Hetkel 1 aasta ja 3 nädalat sünnitusest ning viimane analüüs andis TSH väärtuseks 0.01. On suur soov uuesti rasestuda, tsükkel ka taastus. Kas selline näit on takistuses või tuleks proovimine katkestada? Kas ravi on raseduse ajal ohtlik?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH mõõdukas supressioon tavaliselt rasestumisvõimalusi ei vähenda. See viitab vähesele ületalitlusele, kuid kas kilpnääre praegu ka tõepoolest ravi vajab, pole selle ühe näitaja alusel võimalik otsustada - tuleks teha ka FT4 ja FT3. Igaks juhuks soovitan enne rasduse planeerimist olukorda täpsustada. Ületalitluse ravi tavaliselt lootele ohtlik ei ole, kuid parem on siiski olla raseduse ajal terve.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.