Hürtle rakud 28.02.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kui suur on tõenäosus, et sõlmest leitud Hürtel rakud on pahaloomulised?
Kas märksõna nõrk atüüpia võib vihjata siiski paha loomulisusele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nagu juba eelmises vastuses sai manitud, on pahaloomulisuse tõenäosus Hürtle-rakulise kasvaja puhul suhteliselt suur, enamik allikaid annab tõenäosuseks üle 10%. Otseselt väljend "nõrk atüüpia" pahaloomulisusele ei viita, kuid seda kaugeltki ei välista.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.