Tere,mul krooniline kilpnäärme põletik,kirjutati rohud ja enesetunne paranes,aga kuu hiljem hakkasid jalalabad paistetama nüüdseks juba kaks nädalat mis oleks võimalik ravi, et paistetus kaoks!? 02.12.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Jalgade paistetus juba 2nädalat?

Tere,mul krooniline kilpnäärme põletik,kirjutati rohud ja enesetunne paranes,aga kuu hiljem hakkasid jalalabad paistetama nüüdseks juba kaks nädalat mis oleks võimalik ravi, et paistetus kaoks!?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ma ei tea, millist ravi Teile kilpnäärme osas määrati. Kroonilist kilpnäärme põletikku tavaliselt ei ravita. Ravitakse kroonilise autoimmuunse põletiku poolt põhjustatud ala- või ületalitlust. Nii ei saa ma ka oletada, kas jalalabade paistetus võiks olla kilpnäärme raviga seotud või mitte. Pigem mitte.
Soovitan nõu saamiseks oma perearsti poole pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.