Glükohemoglobiin 12.02.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere ,

Tehtud on glükohemoglobiin veeniverest ja vastus selline
*hemoglobiin,glükeeritud A1C fraktsioon,B-HbA1c-IFCC
*minu näit 4% (normväärtus 4-6%)
*minu näit 36 (normväärtus 20-42 mmol/mol)

Kas selgitaksite on selline väärtus võimalik.Olen aru saanud,et 4% väärtuse juures peaks teine näit olema ca. 20mmol,5% juures 31mmol jne.

Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See on tegelikult küsimus laboriarstidele. Endokrinoloogid kasutavad Eestis esialgu ainult protsentväärtust ja Teie oma on normis - seega suhkurtõbe Te ei põe. Glükohemoglobiini väärtus sõltub lisaks mitmetest asjaoludest, millest kõige olulisem on hemoglobiini väärtus - kui hemoglobiin on madal, on seda ka glükohemoglobiin. Milline on täpne korrelatsioon mmol/mol-dega, võib leida internetist või mõnest laboriteatmikust - kliinilist tähendust see ei oma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.