kilpnäärme alatalitlus raseduse ajal 20.12.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 13 nädalat ja 4päeva beebiootel. Mul diagnoositi TSH 3,15, kuigi rasedal doovityslik 2,5. Ravi varem saanud ei ole, kuigi on alati olnud piiripealne 4 ringis. Millised võimalikud mõjud on sellel näitajal beebi arengule? Saan arsti vastuvôtule lähipäevadel. Kas on põhjust muretsemiseks?Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii vähese nihke puhul ei ole muretsemiseks põhjust. Arst tõenäoliselt soovitab Teil võtta juurde väikeses annuses L-türoksiini kuni raseduse lõpuni, kuid loote arengut selline väike muutus kindlasti ei mõjuta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.