kaalutõus ja kilpnäärme alatalitus 29.11.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt pöördusin perearsti poole seoses seletamatu kaalutõusuga, milleks on 10kg viimase poole aasta jooksul. Jälgin rangelt toitumist ja käin vähemalt 4x nädalas trennis ning selline kaalutõus ei ole minu tegevuse juures väga seletatav. Tehti analüüsid FT3 3.72 pmol/l, TSH 1.36 mU/l, FT4 10.62 pmol/l.
Kuna FT4 on alla normi siis suunati endokrinoloogi juurde. Kas tegu võib olla alatalitusega?
Samuti ütles arst, et kaalutõusus võin kahtlustada ka antibeebipille, mida hakkasin samuti u pool aastat tagasi tarvitama. Igaksjuhuks mainin et östrogeeni tase pillides on (erinevalt tavapärasest 20) 30.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kohe võin öelda, et Teie kilpnäärme talitlus on korras. Igaks juhuks võite endokrinoloogi juures ära käia, et välistada väga harva esinev hüpofüüsi puudulikkuse võimalus. Beebipillid on palju tõenäolisem kaalutõusu põhjustada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.