Kilpnäärme näitajad vereanalüüsi põhjal 05.02.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kaks nädalat tagasi hakkasin tundma väsimust, kohati isegi jõuetust, südame rütmihäireid (EKG oli korras, Holter uuring tuleb alles järgmise nädala kolmapäeval), pulsi sagedus tavalise 55-57 asemel on kohati 70. Vererõhk normis.
Perearst lasi teha laia vereanalüüsi. Muid andmeid mulle ei avaldanud, kuid saatis SMS sõnumiga kilpnäärme andmed:
TSH - 0.8 (Norm 0.4-4.0)
fT3 - 2 (Norm 3.5-6.5)
fT4 - 12.62 (Norm 11.5-22.7)
Kuna perearsti vastuvõtule saan alles 12.02. või isegi 15.02., sooviks teada, kui hull see fT3 näit on, mida see tähendab, kui teised näitajad on normis. Olen väga mures ja kardan, et järgmise reedeni jõuan ennast päris haigeks muretseda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil pole vaja muretseda, sest Teie näidud on korras. Olukorras, kus TSH ja FT4 on korras, ei oma normist veidi madalam FT3 kliinilist tähendust. Kilpnääre ei ole kindlasti Teie vaevuste põhjuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.