Türeodiit ja kilpnäärme alatalitus 20.01.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Küsisite viimati, mida näitavad T4 analüüsid. Panen siis copy/paste versioonis:

25.08.2015 13:54 FT4 Vaba türoksiin seerumis S-fT4 8,20 pmol/l 7,86-14,41 66706 25.08.2015 10:10 25.08.2015 13:54 TSH Kilpnääret stimuleeriv hormoon seerumis S-TSH 8,95? µIU/ml 0,34-5,6 66706

Kas peaksin analüüside põhjal veel millegi puhul muret tundma, peale TSH?
Kas 100mg L-Thyroxini on piisav annus? TSH on viimase kahe aasta jooksul vaid tõusnud.

Tänan väga ette vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Äratoodud augustis 2015 tehtud hormoonanalüüside järgi (TSH 8,95 mIU/l ja FT4 8,2 pmol/l) on hüpotüreoos alakompenseeritud ja L-türoksiini annust peaks suurendama (näiteks 150 mcg päevas). Tõenäoliselt on alatalitlus viimastel aastatel tasapisi süvenenud ja asendusravi annuse suurendamine sellest veidi maja jäänud. Pidage silmas ka seda, et ravikatkestus 1 nädal ja enam toob kaasa TSH tõusu, mis jääb püsima kuudeks ja võib nii eksitavalt mõjuda. Kui asendusravi on mingil põhjusel katkenud, tuleb arsti sellest kindlasti teavitada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.