TSH, antikehad ja rasestumine 09.02.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen proovinud oma elukaaslasega rasestuda üle 2 aasta, kuid seni tulutult. Naistearst lasi minult võtta erinevad analüüsid ja kõik peale kilpnääre omade olid korras. TSH näitas 5,7 ja antikehade tase oli >1300. Endokrinoloogi juurde on aeg kinni pandud, kuid järjekord on üle kuu aja. Kas antud antikehad võivad takistada rasestumist ja mis on tavaline ravi sellisel puhul? Kas on võimalik kuidagi ka ise antud antikehade hulka organismis vähendada kuni arsti juurde saamiseni.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmevastased antikehad rasestumist ei takista ja nende sisalduse vähendamiseks ei ole endal võimalik midagi ette võtta. See, mis rasestumist võib mõjutada, on algav kilpnäärme alatalitlus (TSH on veidi üle normi). Alatalitluse kompenseerimiseks kasutatakse sünteetilise kilpnäärmehormooni tablette (L-türoksiin). TSH ideaalvahemik, mis oleks rasestumiseks soodsaim on TSH 1-2,5 mIU/l.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.