Hüpotüreoos 02.12.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas hüpotüreoosi on võimalik diagnoosida vereanalüüsi teel? Kui nii, siis millised analüüsid peaks arst määrama? Või on siiski täpse diagnoosi saamiseks vaja endokrinoloogi konsultatsiooni?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, hüpotüreoosi saab diagnoosida, määrates veres kilpnäärmehormoonide sisaldust. Teha tulebki just kilpnäärme hormoonanalüüs. Sellega saab hakkama ka perearst. Kui hüpotüreoos kinnitub, võib ravi korraldamisel perearst vajada ka endokrinoloogi nõuannet.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.