kurgus pidev takistus tunne,köhatan pidevalt 13.11.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

kurgus pidev takistus tunne,köhatan pidevalt, kas see ravi on piisav?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui numbrid, mida olete esitanud, vastavad tõele s.t. TSH on olnud tõepoolest 61,2 mIU/l, seejärel 21,2 mIU/l ja viimati 17,6 mIU7l, on ravi ebapiisav ja L-türoksiini annust tuleb suurendada. Teie vanuses peab TSH olema vähemalt alla 10 mIU/l. Takistustunne kurgus hüpotüreoosiga siiski otseselt seotud ei ole, selles osas on olulisem kilpnäärme suurus, mille kohta Teie meilis andmed puuduvad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos