Kilpnääre ja rohud 02.08.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu mure on järgmine. Olen u 5 aastat käinud endokrinoloogi juures ja võtnud arsti korralduste järgi L-thyroxini (hetkel 75mg). Oli ka korraldusi, kus ei pidanud pool aastat ravimit võtma. Kuna sain nüüd hiljuti 19, siis pean ka uue arsti valima ning on elukaaslasega soov tekkinud last saada. Kas günekoloog määrab ise, kui palju ma pean võtma seda rohtu, et rasestumine toimiks? (Rasestumist oleme proovinud juba aasta aega ning nüüd lugesin ühte artiklit, et see sõltub kilpnäärme alatalitlusest)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui olete seni olnud jälgimisel lasteendokrinoloogi juures, tuleb nüüd tõepoolest arsti vahetada. Teie lasteendokrinoloog kindlasti soovitab Teile head täiskasvanute spetsialisti, annab ka saatekirja ja põhjaliku väljavõtte haigusloost (või saadab selle digilukku). Soovitaksin kindlasti täiskasvanute endokrinoloogi juures vähemalt korra ära käia ja kilpnäärme alatalitliuse asendusravi adekvaatsust kontrollida silmas pidades ka rasestumisesoovi. Kui kõik on hästi ja ravi piisav, võib edaspidi kontrollanalüüse teha ka perearst või günekoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.