Veresuhkur ja Dialevel 02.07.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on kõrgenenud veresuhkur! 2 aastat tagasi mõõtis arst veeniverest näidu 6,2. Püüdsin ise selle peale rohkem sporti teha ja ka süsivesikuid korraga vähem süüa. Aasta tagasi oli näit veeniverest 6,0.
Veebruaris mõõtis perearst glükomeetriga tühja kõhu suhkru ja sai 6,3.
Hakkas rääkima tablettidest, mis oleks vajalikud võtma hakata aga välja veel midagi ei kirjutanud.
Apteegist soovitati aga looduslikku ravimit DIALEVEL! Võtsingi seda järjest 3 kuud ja nüüd eile oli veeniverest võetud tühja kõhu suhkur hommikul 5,7. Arst aga räägib mulle ikka algavast diabeedist ja tablettide vajalikkusest, kui asi paari kuu jooksul paremaks ei muutu!
Kas Dialevelist on üldse kasu, kas peaksin sellega jätkama (hetkel ei võta)? Ja kui, siis kui kaua?
Kuidas peaksin edasi käituma? Kas diabeedi ravimid on eluaegsed, kui neid võtma hakata, või on olemas ka lühiajalisi probleemi lahendavaid ravimeid)?
Kas on mingi analüüs sügav suhkur, mille norm on 42% või olen millestki valesti aru saanud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie veresuhkur on võrreldes normiga küll veidi tõusnud, kuid ei anna veel alust suhkurtõve diagnoosimiseks ega tablettravi alustamiseks. Diabeedi diagnoosimiseks peaks hommikune tühjakõhu veresuhkur veeniverest olema korduvalt 7 mmol/l või üle selle. Soovitav on püsimine normkaalus ja tervislik toitumine ning arvestades Teie noort iga, ei teeks ka sportlik eluviis paha. Dialevelit ja teisi looduslikke ravimeid võite samuti kasutada. Kuna Teil on raseduse ajal olnud gestatsioonidiabeet, on Teil siiski tõepoolest küllalt suur risk kunagi 2. tüüpi diabeeti haigestuda. Seepärast oleks arukas kord-paar aastas ka veresuhkru analüüs teha. Suhkurtõbe võib peale korduva tühjakõhu veresuhkru ja glükoosi koormustesti tõepoolest diagnoosida ka glükeeritud hemoglobiini väärtuse alusel, mis korreleerub viimase 3 kuu keskmise veresuhkru väärtusega. Suhkurtõve diagnoosimiseks peab see näitaja olema vähemalt 6,5%.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.