L-türoksiini annus 08.05.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Novembris 2012 eemaldati mul kogu kilpnääre. Söön thyroxini 0,1 mg 1,5 tbl iga päev. Kuid TSH on endiselt kõrge 8.05.2013 TSH on 6,42 ja T4V 14, enne seda oli 13.02.2013 TSH 3,88 ja T4V 16. Kuu peale lõikust oli mul TSH 12,5 ja T4V 14. Elan Soomes ja olen küsinud siin arstidelt, et kas Tyroxini annust võiks natuke tõsta, siis saan alati vastuseks, et ei ole vaja.
Mis arvamusel teie olete? Kas võiksin võtta rohkem? Väsinud olen ja kaal ka kipub tõusma.
Terv.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 12,5 mIU/l oli kindlasti liiga kõrge. TSH 3,88 mIU/l on normi piires ja TSH 6,42 minimaalse tõusuga. L-türoksiini 150 mcg päevas on naisterahva kohta juba tubli annus ja hetkel kaldun arvama, et seda suurendada pole vaja. Kordusanalüüsi võiks teha sept.-okt. 2013 ja ravimit tuleb kindlasti vaheaegadeta võtta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.