Kas ma saaksin veel pikemaks kasvada? 26.07.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem on selline, et olen 14aastane ja kōigest 160 cm pikk. Kas mul on võimalust veel rohkem kasvada? Ma nagu kasvaks, aga hästi aeglaselt.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Saate ja tõenäoliselt kasvategi. Tõenäoliselt pole puberteediaegne kasvuspurt veel Teid tabanud. Noormeestel võibki see olla alles 15-16a. vanuses. Igaks juhuks võite perearstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.