Diabeet ja kõhulahtisus 20.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on mingeid spetsiifilisi sümptomeid, mis eristaksid diabeetilisest neuropaatiast tekkinud kõhulahtisustt muudest kõhulahtisustest?
Olen 25 aastat 1. tüübi diabeeti põdenud, viimased 1,5 kuud on suhkrud kõikunud vahemikus 5-15 (peaaegu iga päev) ja nüüd olen teist nädalat hädas kõhulahtisusega. See tekib peamiselt õhtuti ja hommikuti, päeval on parem ja saan vabalt ringi liikuda. Kaasneb kerge iiveldus ja kõhus "keerab". Valusid otseselt ei ole.
Mu laps oli nädal enne mind kõhuviiruses, nii et see võib olla ka seesama viirus, kuid kestab kuidagi liiga kaua. Tõsi küll, väljaheite kontsistents on nädala jooksul läinud siiski paksemaks, kuid kerged iiveldushood on endiselt.
Ehk suudate teie sümptomite põhjal välistada neuropaatia võimaluse?
ette tänades
E.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sümptomite alusel kahjuks diabeetilisest autonoomsest närvikahjustusest tingitud kõhulahtisust eristada ei saa. Võib-olla järsk algus on ebatüüpiline. Ka diabeetiline kõhulahtisus on valutu ja võib kaasneda ka kerge iiveldus. Kui kõhulahtisus lähipäevadel ei möödu, soovitan võtta ühendust oma raviarstiga, et täpsustavad uuringud teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.