TSH ja L-Thyroxin 11.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Oli toimiv kilpnääre, kuid suure hulgisõlmelise struumaga. Kilpnääre eemaldati. 1 dets. 2012. Täna käisin endokrinoloogi juures vereproovi vastust kuulmas. Siiani võtsin 100 mg L-thyroxini. Näit oli täna aga TSH 15,172 ja
FT4 11,85. See vist selgelt alatalitlus. Kas 100 mg ühel päeval ja 150 mg teisel päeval vaheldumisi on nüüd edaspidi õige võtta, kui kaua niiviisi? Mis aja pärast võiks uuesti vereproovi teha? Kuna plaanin arsti vahetada ( kahjuks ei ole aastate jooksul ühist keelt (eesti) leidnud ), tahaksin teada, millal uue arsti juurde minna. Kas viimasel ajal ilmnenud peavalud võivad alatalitluse üheks põhjuseks olla, ka turse näos/ laugudel ja ärevus ning külmatunne?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on tõepoolest mõõduka alatalitlusega ja L-türoksiini annust on vaja suurendada. Mina suurendaksin annust ehk veidi julgemalt (150 mcg päevas iga päev) arvestades ka seda, et olete noor terve naine. Uue analüüsi võiks teha 2-3 kuu möödudes.Tursed ja külmatunne võivad olla alatalitlusest tingitud, ärevus mitte.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.