Thyroxini määramine rasestumise sooviga. 16.12.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu TSH analüüs oli 3,43 ning günekoloog kirjutas välja Thyroxini, kuna on soov rasestuda. Kuid olen nii palju vastupidiseid arvamusi kuulnud, et kui hakkad ravimit kasutama, siis pärast kilpnääre ei suuda enam ilma selleta ise toime tulla ja tulebki jääda ravimit kasutama, mis pidi omakorda olema jällegi organismile väga kahjulik. Mida arvate, kas peaksin ikka neid tablette võtma ainult seetõttu on on soov rasestuda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan järgida günekoloogi soovitust ja väises annuses sünteetilist kilpnäärmehormooni võtta. Kahju see Teile ei tee. Samaaegselt soovitan pöörduda perearsti poole ja lasta teha täiendavad kilpnäärmeuuringud (TPO tiiter, FT4), et selgitada välja, kas tegemist on kilpnäärmehaigusega. Kui Teil tõepoolest on krooniline autoimmuunne türeoidiit, on L-türoksiini võtmine Teile praegu ja ka hiljem raseduse ajal kindlasti kasulik ja vajalik. Kui kilpnäärmehaigust ei leita, tuleb hormoonanalüüse lihtsalt mõne aja möödudes korrata ja pikemaajaline L-türoksiini tarvitamine pole tõenäoliselt vajalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.