Muhk 26.07.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul tekkis kõrva taha muhk ehk suurenenud lümfisõlm, pole valulik ega midagi. Nüüd tekkis kaenla alla valulik muhk. Kas mul on põhjust muretseda?

Käisin kõrvataguse muhuga arstil. Tehti ultraheli kilpnäärmest ja muhust + vereproov. Kõik oli ok, öeldi et kui muhk ära pole läinud, siis kuu aja pärast tagasi ja kirurgi konsultatsioonile. Kuid see teine muhk tuli pärast arstil käimist alles.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie muhud ei ole tõenäoliselt kuidagi kilpnäärmega seotud. Kõige suurema tõenäosusega on need suurenenud lümfisõlmed (kaenla all võib muhku põhjustada ka põletikuline higi- või rasunääre). Soovitan uuesti pöörduda oma perearsti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.