Kas see on suhkruhaigus? 28.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on tihtipeale hommikuti üles tõustes nõrkus, pearinglus ja -valu, tasakaaluhäired ja üldiselt halb enestunne, mis paraneb kohe, kui olen söönud ära paar kommi või joonud paar lonksu limonaadi või mahla. Viimase paari-kolme kuu jooksul on juhtunud ka lausa keset päeva mingil hetkel lihtsalt nii, et tekivad tasakaaluhäired ja pearinglus, mis aga paranevad kohe, kui saan midagi magusat süüa-juua.
Veresuhkrut mõõdeti mul viimati kolm kuud tagasi, täis kõhuga oli 5,3 , enne sööki hommikul ärgates 2,7. Vererõhk on ka madal olnud kogu aeg- 105/70.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suhkruhaigus see kohe kindlasti ei ole. Suhkurtõbe iseloomustavad normist kõrgemad veresuhkru väärtused, Teie probleemiks tundub olevat normist madalam veresuhkur. Soovitan pöörduda esmalt oma perearsti poole, kes määrab korduvalt hommikuse tühjakõgu veresuhkru väärtuse (veeniverest) ja suunab vajadusel edasi eriarsti vastuvõtule. Vererõhu väärtus 105/70 mmHg on normi piires.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.